Fronius

logo fronius
Firma Fronius zajmuje się tematyką odnawialnych źródeł energii, szczególnie energią słoneczną już od 1992r. Doprowadziło to w roku 1995 do powstania pierwszego falownika firmy Fronius o nazwie „Sunrise” — i jednocześnie była to godzina narodzin dywizji Fronius Solar Energy.

Ocena całkowita: 3.11/5 Liczba oceniających: 3 osoby
  • Kraj pochodzenia:
  • Siedziba:
  • Rok założenia:1992
  • Liczba pracowników:
 

www.fronius.com

O firmie

Firma Fronius zajmuje się tematyką odnawialnych źródeł energii, szczególnie energią słoneczną już od 1992r. Doprowadziło to w roku 1995 do powstania pierwszego falownika firmy Fronius o nazwie „Sunrise” — i jednocześnie była to godzina narodzin dywizji Fronius Solar Energy. Trzecia i najmłodsza dywizja firmy Fronius wywołała rewolucję w roku 2001: na dachu ówczesnych zakładów produkcyjnych w Pettenbach zamontowano urządzenie Fronius IG — był to ogromny skok w dziedzinie falowników. Po raz pierwszy instalując odpowiednie karty elektroniczne można było rozszerzać funkcje urządzenia — np. o moduł WLAN — co oferowało niespotykaną dotychczas przydatność w przyszłości. Czas życia falownika uwidaczniał jego wyjątkową jakość: produkcję modelu Fronius IG wstrzymano dopiero w roku 2015.

Oprócz produkcji falowników firma Fronius od tamtego czasu konsekwentnie pracuje także nad różnymi projektami badawczymi — zawsze mając na celu zapewnienie atrakcyjności odnawialnym źródłom energii. Jednym z takich projektów jest ogniwo paliwowe, którego początki sięgają roku 2002. Celem jest przekształcanie energii ze słońca na wodór i jego magazynowanie. W roku 2009 system ten, jako pierwszy na świecie tego typu, otrzymał certyfikację TÜV Süd.

W roku 2013 nastąpił kolejny skok ewolucyjny w dziedzinie falowników. Wraz z wejściem na rynek falownika Fronius Galvo pojawiło się pierwsze urządzenie generacji SnapINverter. Przemyślany design Fronius Galvo i kolejnych modeli wywołał zachwyt wśród instalatorów i klientów.